Novi model britanskoga graditelja već je prodan u 30 primjeraka, a svoju sajamsku premijeru imao je u siječnju ove godine u Londonu!
Pri svjetskoj premijeri modela Sunseeker Manhattan 66 na nautičkom sajmu u Londonu u siječnju ove godine bilo je jasno da vodeći britanski brend ispisuje još jednu uspješnu priču, na tragu modela Manhattan 52. Otkad je projekt najavljen, prodano je tridesetak primjeraka tog modela, i to samo na temelju povjerenja kupaca u nacrte, očito dovoljno ilustrativne da kažu sve o njihovu dizajnu, estetici i tehničkim podacima.
Klijenti iz Europe, Azije i obiju Amerika prigrlili su veću verziju uspješnog prethodnika od 52 stope i nešto manju od nasljednika – Manhattana 76, koji će iz pogona izići krajem ove godine. Inače, Manhattan 52, dosad isporučen ili naručen u čak 80 primjeraka, najbrže je prodavana jahta u povijesti kuće.
Sunseeker Manhattan 66 jamči najveću brzinu od 34 čvora
Sunseeker Manhattan 66 se na testu potvrdio kao svestran, uspješan model u smislu brzine, udobnosti i plovnih osobina – izvanredno je poslušan na kormilu, njime se jednako lako manevrira pri punoj brzini od 30 čvorova i pri brzini od 3 do 4 čvora u skučenoj marini.
Performanse te jahte sinergijsko su djelo trupa dubokoga V-profila i dva moćna motora MAN od po 1.000, odnosno 1.200 KS, ili sustava Volvo Penta IPS 1200. Obje verzije jamče brzinu krstarenja od oko 25 čvorova i najveću brzinu od 34 čvora.

Dizajn modela 66 nadahnut je nastojanjem za što boljim prirodnim osvjetljenjem i maksimalnim mogućnostima zabave. Ukratko, ova jahta nudi obilje prostora za savršenu plovidbu s obitelji ili prijateljima. Visokokvalitetna završna obrada ukazuje na silno vrijeme, napor i promišljenost ugrađene u model, u što smo se uvjerili testirajući drugi sagrađeni primjerak, izveden s četiri kabine, uključujući vlasničku preko cijele širine trupa, kabinu za VIP goste te dvije dvokrevetne.
Dizajn modela Manhattan 66
Vlasnička kabina ima zasebno stubište, što govori o njenoj posebnosti i trudu uloženom u privatnost. Posvuda ima dovoljno prostora za odlaganje stvari, a na četiri kabine dolaze tri kupaonice.

Na krmi je izvedena još jedna cjelina koja se, po želji naručitelja, može urediti kao kabina za posadu, dodatni prostor za goste ili skladište. Središte društvenog života na modelu Manhattan 66 podijeljeno je na glavnu palubu i na gornju palubu, a obje nude savršene uvjete za zabavu, ručak ili opuštanje uz krasan pogled na okolicu.
Pramčani dio glavne palube namijenjen je sunčanju ili uživanju u osvježenju, dok se blagovaonica nalazi tik do salona. Na Manhattanu 66 život je užitak, a tim duhom odiše i kokpit. Zapovjedna mjesta izvedena su na glavnoj i gornjoj palubi. Sve u svemu, za otprilike milijun i pol funta kupac dobiva zaista mnogo za svoj novac; jahta koja nastavlja uspješan niz kuće Sunseeker nadasve se odlikuje besprijekornom ravnotežom cjelina namijenjenih smještaju i onih za opuštanje korisnika.