Ferretti Yachts predstavio model 800



3 min
00:01:25
00:01:25

Nova flybridge jahta talijanskog brodogradilišta spaja vrhunski dizajn, inovativnu funkcionalnost i, što je ključno, neprikosnovenu privatnost za svoje putnike

Ferretti Yachts nastavlja s inovacijama predstavljanjem novog modela 800, čime se zaokružuje proces obnove asortimana započet prije šest godina. Projekt, koji je premijerno prikazan na ovogodišnjem bootu, trenutno je u fazi izgradnje u brodogradilištu Ferretti Yachts u talijanskoj Cattolici.

Ova impresivna jahta plod je suradnje stručnjaka iz Odbora za strategiju proizvoda, predvođenog Pierom Ferrarijem, i Inženjerskog odjela Ferretti Grupe. Ferretti Yachts 800 se ističe ukupnom duljinom od 24,47 metara (s opcijom kraće krmene platforme za usklađivanje s francuskim propisima) i širinom od 5,91 metara, čime postavlja nove standarde u klasi flybridge jahti.

Ferretti Yachts 800 - noćni pogled: Osvijetljena Ferretti Yachts 800 jahta u noćnom ambijentu.

Za dizajn nove jahte Ferretti Yachts 800 zaslužni su arhitekt Filippo Salvetti, zadužen za vanjski izgled, i studio IdeaeItalia, koji je oblikovao interijer. Suradnja stručnjaka rezultirala je plovilom čiji je cilj ponuditi visok stupanj udobnosti i luksuzan boravak na moru. Optimizacija prostora i detaljno planiranje rasporeda ključni su elementi koji doprinose sveukupnom iskustvu.

Jahta se ističe nizom inovativnih rješenja. Među njima su panoramski prozori koji omogućuju neometan pogled na okolinu, opcionalna klizna vrata na desnoj strani salona za lakši pristup, odvojeni prostori koji osiguravaju privatnost te flybridge površine 40 kvadratnih metara, dizajniran kao prostor za druženje i opuštanje.

Ferretti Yachts 800 kombinira modernu estetiku s prepoznatljivim elementima dizajna ove brodograditeljske kuće. Linije plovila karakterizira smjela osobnost i sportski naglasak, uz implementaciju sofisticiranih detalja. Ovaj dizajnerski pristup usmjeren je na evoluciju asortimana Ferretti Yachts u budućnosti.

Inovativni nagib linija flybridgea prema krmi postignut je s ciljem uspostavljanja vizualne ravnoteže između klasične elegancije, dinamičnih linija i ukupnog volumena plovila.

Dizajnerski studio IdeaeItalia posvetio je značajnu pažnju unutarnjem rasporedu i arhitektonskim detaljima, s fokusom na postizanje sinergije između elegancije i funkcionalnosti. Glavna paluba plovila ističe se inovativnom konfiguracijom kuhinje koja je otvorena prema glavnom hodniku i upravljačkoj stanici, kao i novim konceptom za odvajanje protoka gostiju i posade.

Glavna paluba započinje s krmenom platformom površine 7 m2, opremljenom sklopivom sofom. Kokpit, površine 15 m2, sadrži staklenu ogradu koja omogućuje proširenje vizualnog polja prema van i prema krmenom dijelu. Pristup prostoru za posadu, koji se sastoji od tri odvojene kabine, omogućen je preko prolaza na lijevoj strani.

Ferretti Yachts 800 salon: Interijer salona s velikim prozorima i modernim namještajem.

Unutrašnjost broda karakterizira salon s obiljem prirodnog svjetla, postignutog velikim staklenim površinama, dok visina stropa od dva metra doprinosi osjećaju prostranosti. Dostupna su dva stila uređenja interijera: ‘Classic’, s naglaskom na prirodne elemente, i ‘Contemporary’, s modernim drvenim površinama i tkaninama inspiriranim morskim nijansama.

Blagovaonica, sa stolom za osam osoba, smještena je pored dnevnog boravka. Kuhinja je odvojena, ali povezana s blagovaonicom putem kliznog panela. Odvojeni prolazi omogućuju posadi pristup kuhinji i kormilarnici bez ometanja gostiju. Kormilarnici se također može pristupiti iz hodnika, koji se po potrebi može zatvoriti radi privatnosti. Vanjski prostor na pramcu, površine 14 m2, opremljen je ležaljkom za sunčanje i sofom.

Ferretti Yachts 800 glavna kabina: Interijer glavne kabine s luksuznim detaljima i udobnim krevetom.

Donja paluba sadrži glavni apartman površine 18 m2, VIP kabinu na pramcu i dvije kabine za goste, s ukupnim kapacitetom od osam ležajeva, a svaka kabina ima lastitu kupaonicu.

Flybridge, površine 40 m2, nadmašuje prosjek u svojoj klasi. Na desnoj strani smještena je vanjska blagovaonica, a na lijevoj šank s opcionalnim stolicama. Namještaj na palubi potpisuje brend Talenti. Kormilarnica na pramcu nudi udobno sjedenje i dobru preglednost.

Ferretti Yachts 800 pokreću dva motora MAN V12, s opcijom standardne verzije od 1550 KS (maksimalna brzina 27 čvorova, brzina krstarenja 15 čvorova) ili opcionalne verzije od 1800 KS (maksimalna brzina 31 čvor, brzina krstarenja 27 čvorova).

Fotografije & video Ferretti Yachts

Share this article:


Besplatni Newsletter

Pretplatite se za ekskluzivni sadržaj, vijesti i posebne ponude

Besplatni Newsletter

Pretplatite se za ekskluzivni sadržaj, vijesti i posebne ponude
yachts.croatia
Let us open your eyes to Croatia!
Follow #YachtsCroatiaMagazine, find the magazine on the nearest newsstand & read us on the link above
yachts.croatia
Let us open your eyes to Croatia!
Follow #YachtsCroatiaMagazine, find the magazine on the nearest newsstand & read us on the link above